Vznik katalogu

Myšlenka jednotného katalogu výrobců a jejich aplikačních řešení vznikla v průběhu roku 2015 na základě mnoha přání samotných uživatelů. Absence takového přehledu a jeho velká poptávka vedla k vytvoření prvního českého katalogu pod záštitou a garancí předních odborných organizací. Realizací a následnou správou bylo pro svou neutrálnost pověřeno CNZ, o. s. které tuto myšlenku iniciovalo.

Účel katalogu

Katalog je primárně určen všem zájemcům z řad veřejného i komerčního prostředí, kteří potřebují nebo pouze chtějí realizovat výkon konkrétní agendy prostřednictvím vhodného softwarového řešení. Katalog si neklade za cíl prodej aplikací, ale zprostředkování informací a lepší orientaci na trhu, což výběr nové aplikace výrazně ulehčí.

Výrobcům a dodavatelům pak dává prostor pro veřejnou prezentaci. Registrace a následná publikace je zcela zdarma a není omezena (při splnění základních pravidel) žádnému zájemci. Z důvodu objektivnosti jsou veškeré záznamy řazeny abecedně a není nikterak upřednostňován žádný výrobce, ani žádný produkt.

Obsah katalogu

Provozovatel katalogu neručí za správnost, úplnost a pravdivost údajů uvedených u jednotlivých firem a produktů. Za tato data ručí ten, kdo je do katalogu vložil a je takto uveden u příslušného záznamu.

V první fázi je obsah katalogu zaměřen na aplikace zajišťující odbornou správu záznamů a dokumentů. Tyto aplikace jsou rozděleny do následujících kategorií:

V případě, že bude ze stran uživatelů poptávka i po dalších kategoriích, bude portfolio rozšířeno dle zjištěných potřeb.

Záštita katalogu

Z důvodu garance kvality a nezaujatosti byla katalogu udělena záštita předními odbornými organizacemi:

Tyto organizace nominovaly své zástupce do "redakce", která bude řešit případné spory a porušení pravidel.